Нагадуємо, що згідно з Постановою КМУ № 373 від 17 квітня 2019 р. з
01 жовтня 2019 р. стартувала монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Пільги автоматично переведені в безготівкову форму.

Пільги у готівковій формі призначатимуться усім бажаючим пільговикам на підставі поданих особисто заяв до органів соціального захисту населення, які формуватимуть щомісяця до 25 числа реєстри пільговиків для виплати пільг у готівковій формі і передаватимуть їх Мінсоцполітики.

Таким чином, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх з власного рахунку у будь-який час.

А от квитанція про сплату житлово-комунальних послуг в свою чергу буде приходити із зазначенням повної суми оплати, а кошти, котрі передбачені Вам як пільга — надсилатись на Ваш особистий рахунок.

Отже, особи, котрі бажають отримувати кошти в готівковій формі — мають подати заяву до органів соціального захисту населення і таким громадянам соцзахист буде нараховувати пільгу готівкою.

Подати заяву можуть зокрема такі особи:

— учасники бойових дій;

— особи з інвалідністю внаслідок війни;

— члени сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС;

— ветерани військової служби (ветерани ОВС, нацполіції, податкової міліції, державної пожежної охорони, державної кримінально-виконавчої служби, служби цивільного захисту, держслужби спецзв’язку та захисту інформації).

В свою чергу пільговик, який отримав кошти на особистий рахунок, для запобігання відсутності заборгованості та припинення надання пільги, повинен сплатити за надані житлово-комунальні послуги САМОСТІЙНО!